O nas

Witamy serdecznie na stronie Parafii Matki Bożej Orłowiec! Jesteśmy wspólnotą wiernych, którzy od wielu lat wspólnie pielęgnują swoją wiarę, modlą się i pełnią służbę Bogu i bliźnim. Nasza parafia położona jest w malowniczej okolicy, otoczona zielenią i pięknymi krajobrazami, co dodaje naszym spotkaniom ducha harmonii i spokoju.

Historia Parafii

Nasza parafia została założona w 1948 roku i od tego czasu służy mieszkańcom Orłowca oraz okolicznym wsiom jako centrum duchowego rozwoju i wzajemnego wsparcia. Imię Matki Bożej symbolizuje naszą więź z Maryją jako Matką Kościoła oraz naszą troskę o rodzinę i wartości chrześcijańskie.
pastor-john-smith-580x435-1

Duszpasterze

W naszej parafii posługują doświadczeni i pełni miłości kapłani, których posługa i zaangażowanie kształtuje naszą wspólnotę. Księża proboszcz oraz wikariusze są zawsze gotowi służyć duchowym wsparciem, udzielić sakramentów i wysłuchać naszych radości i trosk.

Działalność Parafialna

Nasza parafia to żywe centrum duszpasterskie, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. Organizujemy różnorodne spotkania formacyjne, rekolekcje, modlitwy różańcowe, nabożeństwa majowe i wiele innych inicjatyw, które umożliwiają rozwijanie naszej duchowości i pogłębianie wiedzy na temat naszej wiary.

light chapel church architecture 3176887

Wspólnota Parafialna

W Parafii Matki Bożej Orłowiec panuje duch wspólnoty, zrozumienia i życzliwości. Dzięki zaangażowaniu naszych parafian i członków różnych grup parafialnych, możemy razem tworzyć piękne chwile modlitwy, radości i pomocy potrzebującym. Każdy jest dla nas ważny, a serdeczne przyjęcie i otwartość sprawiają, że nasi parafianie czują się tu jak w swoim drugim domu.

Jesteśmy przekonani, że w naszej parafii każdy znajdzie duchowe wsparcie, życzliwych towarzyszy i wiele ciekawych inicjatyw. Zapraszamy wszystkich, zarówno stałych parafian, jak i odwiedzających, do uczestnictwa w naszych nabożeństwach, spotkaniach formacyjnych i wydarzeniach parafialnych. Razem możemy pielęgnować wiarę, budować wspólnotę i dzielić się miłością Bożą z innymi.

Zapraszamy !